Musée des Vins / Wijn proeven
Home > Bordeaux > Musée des Vins / Wijn proevenOndanks de opkomst van wijnen uit de ‘nieuwe wereld’ blijft Bordeaux de bakermat van de moderne wijncultuur waar enkele van de beste wijnen ter wereld worden gemaakt. De stad Bordeaux ligt midden in deze beroemde wijnregio en u kunt dan ook naar diverse wijnhuizen excursies maken. Maar ook in de stad zelf ontkomt u niet aan de wijn: er zijn verscheidene wijnmusea, een wijninstituut en natuurlijk ook proefkelders.
In het Musée des Vins leert u alles over de geschiedenis van de wijn, de domeinen en de handelaars in de wijk Les Chartrons in 17e en 19e eeuw. Het leven van de wijnhandelaars is er levensecht uitgebeeld. Verder is er een verzameling oude etiketten en ziet u er enkele bijzonder oude flessen. Zo staat er een fles die werd ontdekt voor de kust van Suriname. De fles – met inhoud – heeft drie eeuwen op de bodem van de zee doorgebracht. In dit historische wijnpakhuis uit de 18e eeuw zit een sfeervolle wijnkelder, waar een museumbezoek wordt afgesloten met een degustatie.
Het Vinorama is een bijzonder grappig museum: sprekende wassenbeelden vertellen over de geschiedenis van de Bordeaux wijnen, vanaf de Romeinse tijd.
In het Maison du Vin is een wijnschool gevestigd. Er zijn diverse cursussen, waaronder een stoomcursus van twee uur over wijn maken. Uiteraard gaat dit ook weer gepaard met het drinken van enkele glazen Bordeaux wijn. Het Maison des Vins kan u verder alles vertellen over wijnroutes in de omgeving van Bordeaux en te bezoeken châteaus. Er zijn routes door de verschillende wijngebieden: Haut-Médoc, Saint-Emilion, Entre-Deux-Mers, Côtes de Bordeaux en Sauternes.
Musée des Vins
Adres: 41, rue Borie
Openingstijden: 10.30 – 17.30 (zondag en maandag gesloten)
Toegangsprijs: € 3,50
Vinorama
Adres: 10 Cours du Médoc
Openingstijden: 14.00 – 18.00 (zaterdag en zondag gesloten, in juli en augustus alleen op maandag gesloten)
Toegangsprijs: € 5,40, onder 10 jaar (zonder wijnproeven) € 2,30
École du Vins
Adres: 1, Cours du 30 juillet
Openingstijden: juni t/m september 15.00 – 17.00 (gesloten op donderdag)
Toegangsprijs: € 25,00




