Cathédrale de Saint-Jean
Home > Lyon > Cathédrale de Saint-JeanDe kathedraal Saint-Jean werd tussen de 12e en de 15e eeuw gebouwd. Door deze lange bouwtijd is duidelijk de overgang te zien van de romaanse stijl naar de gotiek. Voor de bouw van de basiliek Notre-Dame de Fourvière was dit de belangrijkste kerk van Lyon.
De kathedraal staat op de restanten van oudere kerken. Bij opgravingen werd onder meer een doopvont uit de 4e eeuw gevonden. Die vondsten zijn te bezichtigen in de archeologische tuin bij de schatkamer van de kerk (Manécanterie, de vroegere muziekschool).
Al tijdens de bouw vonden er belangrijke gebeurtenissen plaats in deze kerk. Zo werd in 1316 de Fransman Jacques Duèze er gekroond tot paus Johannes XXII. In 1600 werd koning Hendrik IV er in de echt verbonden met Maria de' Medici.
Hoogtepunten van de kerk vormen de 320 medaillons bij de hoofdingang en de prachtige gebrandschilderde ramen uit de 13e eeuw in het koor. In de rechterzijbeuk is de Chapelle des Bourbons fraai gedecoreerd in flamboyant gotische stijl. Verder ziet u in de kerk een van de oudste astronomische klokken van Frankrijk. Deze klok werd gemaakt in de 16e eeuw. De klok komt vier keer per dag ‘tot leven’: om twaalf uur, en om twee, drie en vier uur ’s middags. Dan gaat de haan kraaien en schallen de trompetten van de engeltjes.
Cathédrale de Saint-Jean
Adres: 70 rue St-Jean
Openingstijden: 08.00 – 12.00 en 14.00 – 19.30 (zondag tot 19.00)
Toegangsprijs: gratis
Overige bezienswaardigheden in Lyon
Culinair genieten, Vieux-Lyon, Institut Lumière, Musée des Tissus et des Arts-Décoratifs, Rondvaart, La Prèsqu'ile / Musée des Beaux Arts, Gallo-Romeins Museum en Romeins Theater, Notre-Dame de Fourvière, Musée Gadagne








Reacties van gebruikers:
Mooi
Geplaatst op 15-04-2010 om 18:19 uur, door Harry
Mooie kathedraal hoor!!
Met vr. groet.