De Tempel van de Olympische Zeus
Home > Athene > De Tempel van de Olympische ZeusZo’n 500 meter ten zuidoosten van de Akropolis staat de Tempel van de Olympische Zeus, die ook wel bekend staat als het Olympeion. Er is eeuwenlang aan deze tempel gewerkt. Pas in de 2e eeuw werd de tempel voltooid onder de Romeinse keizer Hadrianus, die een groot bewonderaar was van de Griekse cultuur. Het was toen de grootste tempel in Griekenland: 96 meter lang, 40 meter breed en met 104 Corinthische kolommen van 17 meter hoog. Van deze zuilen zijn er slechts 15 over, de 16e viel om tijdens een storm in 1852 en ligt nog steeds in brokstukken op de grond.
Voordat de tempel voltooid was nam de Romeinse generaal Sulla al twee kolommen mee naar Rome om er de Tempel van Jupiter (de Romeinse naam voor Zeus) mee te verfraaien. Daardoor nam de Corinthische bouwstijl in Rome een hoge vlucht.
Keizer Hadrianus droeg de tempel op aan de oppergod Zeus. Hij plaatste een enorm beeld van goud en ivoor van de oppergod in de tempel en een even groot beeld van hemzelf ernaast. Ook van deze beelden is niets over.
Vlak bij de tempel staat de 18 meter hoge marmeren Poort van Hadrianus, een stadspoort tussen het oude en het nieuwe Athene. Hadrianus wilde wel graag duidelijk maken dat hij de nieuwe machthebber was. Aan de kant gericht naar de Akropolis staat op de poort geschreven: “Dit is Athene, de vroegere stad van Theseus”. Aan de andere kant staat: “Dit is de stad van Hadrianus en niet van Theseus”.
Tempel van de Olympische Zeus
Adres: Vassilisis Olgas Straat
Openingstijden: 08.00-19.30 (november t/m maart tot 17.00)
Toegangsprijs: gratis in combinatie met de Akropolis, anders € 2,00
Overige bezienswaardigheden in Athene
Akropolis, Pláka en Monastiraki, Oude Agora van Athene, Nationaal Archeologisch Museum, Oude en Nieuwe Olympisch Stadion, Toren der Winden / Romeinse Agora, Athinais, Metropolisplein, Kolonaki en Lykavittos








Reacties van gebruikers:
Bedankt.
Geplaatst op 05-01-2009 om 16:14 uur, door D & A.
Wij willen jullie graag bedanken. We hebben deze info goed kunnen gebruiken, zoals degene hier onder, wij moesten ook een werkstuk maken!
Graag gedaan! (CitySpotters.com redactie)
De Tempel van de Olympische Zeus
Geplaatst op 23-12-2008 om 16:38 uur, door anoniem
Wij moesten een werkstuk maken we hebben deze info goed kunnen gebruiken bedankt.
Geweldig!
Geplaatst op 07-04-2008 om 21:45 uur, door Anouk
De tempel is nooit herbouwd en staat nog maar voor een stukje, waardoor je hier toch anders tegenaan kijkt dan de gebouwen op de acropolis. Er zijn geen hordes mensen hier zoals op daar, en juist daardoor zeker de moeite waard om toch even te gaan kijken.