Prater en Reuzenrad
Home > Wenen > Prater en ReuzenradHet Wiener Prater is een gigantisch amusementspark tussen de Donau en het Donaukanaal, ten oosten van de binnenstad. U kunt het park gratis binnen, maar voor elke attractie moet worden betaald. Oorspronkelijk was het een jachtdomein. Tot ergernis van de Oostenrijkse aristocratie stelde keizer Joseph II het in 1766 open voor het grote publiek. De Hauptallee loopt dwars door het Prater en is ruim vier kilometer lang. Aan het einde van deze hoofdweg ligt een paviljoen dat in vroeger tijden het trefpunt was van de betere Weense kringen.
In het park is een enorm aanbod van vermaaksgelegenheden: speelhallen, achtbanen, draaimolens, restaurants, bars, sportfaciliteiten (o.m. een zwembad, een paardenrenbaan en een golfbaan), een planetarium en een klein museum gewijd aan de historie van het Prater.
De bekendste en populairste attractie is het reuzenrad. Dat werd aan het einde van de 19e eeuw gebouwd en is een symbool voor Wenen. Het rad speelde een centrale rol in de film ‘The Third Man’ uit 1949. Vanuit het 65 meter hoge rad heeft u een mooi uitzicht over Wenen. Een ritje in het rad duurt 10 minuten. U kunt een gondel ook privé huren en zelfs een hapje en een drankje kunnen daarbij worden verzorgd.
Wiener Prater
Adres: Prater
Openingstijden: 10.00-24.00 (mei t/m september, in de wintermaanden zijn vele attracties gesloten)
Toegangsprijs: geen, per attractie betalen. Het Wiener Riesenrad kost € 8,00 (kinderen 3-14 jaar € 3,20, onder 3 jaar gratis)





Reacties van gebruikers:
oostenrijk
Geplaatst op 11-11-2007 om 15:30 uur, door lianne
het reuzenrad is prachtig